Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Ochrona środowiska w firmie stanowi ważne zagadnienie zarówno prawne jak i ekonomiczne. Przestrzeganie bowiem obwiązujących w tym zakresie zasad stanowi obowiązek przedsiębiorcy podyktowany normami prawa krajowego jak i europejskiego i jednocześnie wpływa na finanse jego działalności. Powoduje bowiem, że dana działalność może być prowadzona legalnie, nie ma ryzyka płacenia kar, zagrożenia wstrzymania produkcji. Ponadto funkcjonowanie firmy jest związane z niższymi opłatami za korzystanie ze środowiska.

Aby prawidłowo prowadzić sprawy związane z ochroną środowiska trzeba mieć dużą wiedzę w tym zakresie i poświęcić na to sporo czasu. W związku z tym, wygodnie jest przekazać te obowiązki firmie zewnętrznej, która oferuje takie usługi.

Nasza firma „DontWorryBHP” proponuje Państwu w tym zakresie następujące usługi:

  • Identyfikację wymagań prawnych dotyczących działalności przedsiębiorstwa, ocena zgodności z wymaganiami prawnymi, prowadzenie wymaganej przez prawo ewidencji zrzutów środowiskowych (odpady, emisje do powietrza, ścieki, pobór wód).
  • Naliczanie opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska oraz składanie sprawozdań do Urzędu Marszałkowskiego oraz PIOŚ.
  • Reprezentowanie firmy podczas kontroli zewnętrznych, okresowy audyt wewnętrzny (kontrola dokumentacji, realizacji wymagań prawnych).
  • Opracowywanie wniosków o pozwolenia administracyjne (gospodarka odpadami, emisje do atmosfery), zgłaszanie instalacji niewymagających pozwolenia ale wymagających zgłoszenia, pomoc w znalezieniu odbiorcy odpadów, wykonywanie Ocen Oddziaływania na Środowisko.
  • Wdrażanie Systemów Zarządzania Środowiskowego.

…i wszystko to w konkurencyjnych cenach! 🙂


Zapraszamy na FB

Kategorie

maj 2024
P W Ś C P S N
« wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031